TECHNOLÓGIE V MÚZEU

ZMENÍME FORMÁT PREZENTÁCIE AUTOMOBILOV A EKOLÓGIE

 

Tradičná dlhodobá podoba múzeí sa celosvetovo mení. V tomto kontexte aj naše múzeum sa sústredí na viacero typov interakcie s publikom. Okrem fyzických priestorov do našej činnosti aktívne zapojíme digitálne priestory a platformy – online výstavy, virtuálne prehliadky, sociálne médiá, živé vysielanie, zážitkové videohry a podcasty.

 

MODERNÉ TECHNOLÓGIE

Tridsať rokov späť bola jediná digitálna technológia v múzeu registračná pokladnica. Zapojením súčasných technológií určite ešte plnohodnotne nenahradíme fyzickú interakciu muzeálnych expozícií.

V expozíciách budeme maximalizovať počet moderných prvkov ako sú: 

⁃             audio a video prvky

⁃             zobrazovanie vizuálnych informácií

⁃             online výstavy

⁃             projekcie

⁃             interaktívne povrchové a responzívne prostredia

⁃             priestorové rozloženie zvukov a 3D prvkov


MEDIÁLNA INTERAKCIA

 

V rámci našich aktivít plánujeme pokračovať a rozširovať používanie webových a mobilných aplikácií, taktiež máme v záujem o živé vysielanie hlavne v obdobiach budúcich prípadných pandémií.


Technológie ako virtuálna realita alebo umelá inteligencia sa zlepšujú, ale ešte potrvá pokiaľ nám pomôžu dokonale virtualizovať zážitky z návštevy múzea. Dostupné moderné technológie zapojíme s cieľom: 

⁃             prilákať viac návštevníkov

⁃             diverzifikovať publikum múzea

⁃             zlepšiť relevantnosť tvorby obsahu a jeho sprostredkovania

⁃             zlepšiť zážitky návštevníkov

⁃             vytvoriť nové možnosti príjmov

Pre návštevníkov budeme prevádzkovať virtuálne a fyzické múzeum spojené s galériou. Spojenie oboch svetov nám umožní krížovú inšpiráciu medzi svetmi a ich lepší rozvoj.